Operacje nosa w zależności od potrzeb i preferencji pacjenta dokonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W czasie pierwszej konsultacji ustala się szczegóły korekcji, symulację wyniku pooperacyjnego, rodzaj znieczulenia, oraz przewidywany okres pobytu w klinice (z reguły 1 dzień).

Typowymi są korekcje zbyt dużych, długich nosów, z garbkiem w części kostnej i chrzęstnej. Ten typ nosa wymaga usunięcia garbu oraz zmniejszenia rozmiarów nosa, a więc operacji na częściach kostnych i chrzęstnych. Po operacji taki nos musi być unieruchomiony w opatrunku gipsowym przez okres 7-10 dni. Po takich operacjach pacjenci są spuchnięci i mają "sińce pod oczami" podobnie jak bokser po walce. Zmiany te znikają po 7-8 dniach. Powrót do socjalnej aktywności jest możliwy po 10-12 dniach. Kontrola pooperacyjna po 3 i 6 miesiącach.

Modelowanie czubka i skracanie nosa jest mniejszą operacją przeprowadzaną jedynie na chrząstkach nosa. Zabieg zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Pobyt pooperacyjny w klinice 2-3 godziny. Nos jest unieruchomiony jedynie delikatnymi plasterkami przez okres 3-5 dni. Obrzęki są niewielkie i nie ma sińców. Aktywność socjalna jest możliwa już po 5 dniach po operacji. Kontrola po 3 i 6 miesiącach.